vackoeko-tech@volny.cz  |    602 417 958  |    Lipová 300, Chotoviny 391 37

Jsme kuželkářský oddíl nacházející se v obci Chotoviny v jižních Čechách 9 km od historického města Tábor. Naší základnu tvoří několik týmů různých věkových kategorií.

Obec Chotoviny najdete v jižních Čechách, 10 km severně od historického města Tábora.Tvoří ji 12 osad - Beranova Lhota, Broučkova Lhota, Červené Záhoří, Chotoviny, Jeníčkova Lhota, Liderovice, Moraveč u Chotovin, Polánka, Rzavá, Řevnov, Sedlečko a Vrážná. V současné době zde žije asi 1700 obyvatel.

K nejvýznamnějším památkám obce patří kostel sv. Petra a Pavla, renesanční zámek s parkem a kostel Sboru církve československé husitské. Děti zde mohou navštěvovat mateřskou školu a devět tříd základní školy. Zdravotní péči zajišťují ordinace dětské, praktické a zubní lékařky. Sportovnímu vyžití slouží sportovní hala, nová čtyřdráhová kuželna, fotbalové hřiště a antukový tenisový kurt.

Malebná krajina v okolí obce láká k vycházkám i projížďkám na kole. K největším společensko-kulturním akcím pořádaným v obci patří zejména zahrádkářská výstava (květen), chotovinská pouť (červen) a Chotovinské slavnosti (srpen). V obci existuje široká nabídka spolkové činnosti.

Kuželkářský sport má u nás dlouholetou tradici a často děti pokračují ve stopách svých rodičů. Kuželky v Chotovinách byly založeny 26.června 1960 u příležitosti otevření sokolského jednodráhového kuželníku. U jeho zrodu stál Miroslav Tilinger

© 2019 - 2024 | TJ Sokol Chotoviny | Admin | Autor webu